Avaleht
Osalejale
Registreerimine
Võistlejad
Tulemused
Ajalugu
Kontakt

Korraldaja:
Seuton Grupp OÜ

Nimisponsor:
Kiviõli Seikluskeskus

Toetajad:
Forss 013 Graphics Ideeauto 1autorent Eventech VitaMineralWater Dynamiit leppmotors lipuvabrik foursnow

Meediapartner:
Petrolheads.ee

Ajavõtt:
EDRA

Up-Hill Snow Drag 2013, 2014 & 2017


Uphill Snow Dragi jaoks otsiti pikka aega sobivat kohta. Arutlusel olid kohad Kuutsemäest Kiviõli suusakeskuseni. Et aga “Tuhamäed” osutusid esialgu liiga ohtlikuks, siis sellest loobuti ning otsiti alternatiive.

Valituks osutus Kohtla-Nõmme kaevanduspargi territooriumil olev aherainest kokku lükatud nõlv. Piisavalt lai ja piisavalt pikk, et läbi viia 100,5 m pikkune distants, ehk 1/16 miili. Dragrace lumisest nõlvast ülesse. Et elimineerida võimsuse eelist sõideti täpsusvõistluse kohandatud reeglite järgi. Võistlus kulges suuresti emakese looduse vingerpusside saatel ning kuigi kõik 100%-liselt ei õnnestunud, saadi hindamatud kogemused järgmisteks aastateks.

2014 otsustati veel proovida. Korraldajate peas keerles ainiti mõte, et peab toimima, lihtsalt rajapõhi peab olema paremini ettevalmistatud. Ja kus seda siis on? Kuutsemäel. Poole kõrvaga kuulis sellest ka GoPro, kes kui peasponsor kampa võeti ja nii saigi sündmus omale nimeks GoPro Up-Hill Snow Drag ehk lühidalt ja populaarselt - UHSD.

Paari tunniga oli võistluspäeval Kuutsemäe üks nõlvadest suletud ning startis esimene paar sõiduautosid. Nii mõnelgi sõitjal olid silmad suured kui tõllarattad, peas küsimus, et: “Sinna või?”

Petrolheads.ee kokkuvõtet loe järgnevalt lingilt: http://petrolheads.ee/2014/03/makketous-on-lihtne-sa-kas-suudad-seda-voi-mitte/

2015 ja 2016 üritused jäid ebasobivate ilmaolude tõttu ära.

2017 toimus UpHill Snow Drag 21. jaanuaril uues kohas - Kiviõli suusakeskuses. Olgu öeldud, et peanõlva veel ei vallutatud. Sõideti hooldusnõlval. Hoolimata vähestest miinuskraadidest suutis Seikluskeskus toota piisavalt lund, et võistlusdistants oleks napilt kunstlumega kaetud. Pidurdusmaa tuli olude sunnil teha väikese paindega. Päeva lõpuks pöördus korraldajate õnn - temperatuur langes, lubades täismahus läbi viia nii sõiduautode kui esmakordselt ka lumesaanide kiirendusvõistluse.

Võistlusest toimusid live ülekanded GoPro Eesti Facebooki lehele ning Delfi TV-sse, mis jõudsid ühtekokku üle 50000 vaatajani. Hinnanguliselt külastas Kiviõli Seikluskeskuses toimunud kiirendusvõistlust ca 1500 inimest.

2018 Uphill Snow Drag ei toimunud ebasobivate ilmaolude tõttu.

2019 ürituse osaks võid olla ka Sina ja Su sõbrad. Tule Kiviõli Seiklusturismi keskusesse mõnusalt mootorimürina saatel aega veetma.